קצת עלינו

מי אתם? חברה להפקת סרטים ותוכן במגוון תחומי מדיה: קולנוע, טלוויזיה, מוזיאונים, מרכזי מבקרים, תערוכות, אטרקציות, אירועים של חברות, מוסדות וארגונים. משנת 2006 מפיקים במטאפור סרטים כמעט בכל תחום ולכל סוגי המדיה והאמצעים הטכנולוגיים.

מאפיין בולט? אוהבים את מה שאנחנו עושים, ועושים את מה שאנחנו אוהבים. בלי פשרות – רק בעזרת התאהבות מתמשכת (כן, אצלנו קיים דבר כזה). תמיד חשוב לנו להגיע לתוצאה הטובה ביותר, ולא משנה אם הסרט יוקרן בחדר ישיבות או בפסטיבל קאן.

מה יודעים לעשות? תכל׳ס, הכל – משלב הרעיון, הקונספט והתסריט , דרך צילומים, עריכה, פוסט, עיצוב, סאונד – ועד להקרנת הבכורה. בזכות המבחר האנושי והמקצועי של אנשי מטאפור, לכל פרוייקט מוקצה צוות ייעודי המלווה אותו מתחילתו ועד… אחרי סופו.

יוצא טוב? תשפטו בעצמכם, עבורנו האיכות של המוצר הסופי היא היעד שלמענו שווה ללכת רחוק. מאוד רחוק, אפילו מעבר לים אם צריך.

מה, יש מצב לצילומים בחו״ל? ועוד איך! בשנים האחרונות מטאפור הפכה לאחת החברות המובילות בישראל במתן שרותי הפקה בינלאומיים. לרשותנו שני סניפים פעילים באוקראינה והמפיקים שלנו בשטח ישמחו לאתר עבורכם את הלוקיישן, צוות הצילום, השחקנים והארט המושלם. אז אם החלום שלכם נראה לכם הוליוודי ובלתי מושג… שווה לבדוק איתנו קודם, אולי הגשמת החלום שלכם לא רחוקה כל כך – סך הכל שעתיים וחצי טיסה.

אחרון חביב? עוד משהו שחשוב שתדעו עלינו: אנחנו חברים מאוד טובים, המון שנים, כל הצוות. חברים לא כסיסמא, חברים באמת, גם מחוץ לשעות העבודה. זה הייחוד, היתרון והכוח שלנו – וזה מה שמאפשר לנו להמשיך וליצור ביחד בהפריה הדדית ואהבה גדולה.

מה, זהו? אהממ, אנחנו מכינים אחלה קפה והקונדיטוריה הכי טובה בעיר נמצאת מעבר לפינה. אבל אם זה לא מספיק, אז חוץ מהפקה מלאה של סרטים ומיצגים, אנחנו מספקים גם כתיבת תוכן למגוון תחומים וייעוץ קריאטיבי לארגונים ומוסדות. ויש לנו גם כמה סודות ושפנים בכובע, אבל את זה כבר נשאיר לשיחה פרטית. הקפה, כאמור, משובח.

הצוות
הילה גיא
מנכ"ל

עם ניסיון הפקתי ללא תחליף, היא מסוגלת להמציא מחדש לא רק את לוח הזמנים, אלא גם את לוח הכפל. ביד רמה, אך בפתיחות, חום אנושי וחיוך מזהירים – מנווטת היא את ההולכים בשדות הדמיון ושומרת אותם מכל משמר מפני חציית הדד ליין.
אז לשאלתכם: כן, גם אנחנו נשלטים בידי אישה.

רונן מכליס-בלזם
ראש מחלקת קולנוע וטלוויזיה

מאחורי גבו הרחב של רונן מסתתרים ניצוצות רבים, אותן הוא מלקט בעדינות ונחישות בשדות המערכה הקולנועית של ישראל. לפי עדויות היוצרים, הוא בין המפיקים המעטים היודעים גם להעניק תחושת ביטחון ואחריות, וגם להוות מצפן יצירתי, מראה פסיכולוגית, כתף לדמעות ואגרוף המסוגל להרעיד את השולחן ברגע האמת. מעבר לפרסי הקולנוע, לפעמים הוא מבשל ליוצרים שלו גם ארוחות דליקטס – בקטגוריה אומנותית משל עצמן.

עמנואל שכטר
מחלקת הפקה בינלאומית

אחרי שניהל אינסוף הפקות שטח בארץ והוכיח את עצמו כאחד הבכירים בתחום, עמנואל החליט לפנות אל מעבר לגבולות ארץ הקודש. כיום הוא מחלק את זמנו בין כנסים במזרח הרחוק, פסטיבלים באמריקה וסיורי לוקיישן באירופה, ממשיך לצבור קשרים ונקודות של הנוסע המתמיד (לא, בכלל לא מקנאים). אז אם אתם צריכים שדה תעופה, מבצר רומי, מעבדת קסמים או אולם נשפים – עמנואל הוא האיש שתרצו שיעמוד לידכם ביום הצילום.

סימון שכטר
מנהל קריאייטיב

הכותב הראשי של מטאפור, שעל פי רוב נדרש לבנות מגדלי מילים אודות חייהם ומפעלם של אחרים. במקרה הספציפי הזה בחר לחסוך באותיות, לפזר מעט ערפל ולהישאר אניגמטי… לפחות עד לתשלום המקדמה.

יובל חיימוביץ׳ זוסר
במאי

ההילה האדומה של קריאטיביות בוערת מורגשת ברדיוס לא קטן סביב יובל, הבמאי הראשי שלנו והאיש שמאז יום הקמתה של מטאפור מהווה את הרוח במפרשיה. בנוסף להיותו אחראי ליצירתם של סרטים דוקומנטריים ומיצגים רבים עבור מוזיאונים ומרכזי מבקרים, הוא גם ידוע כחובב ניפוצי מיתוסים היסטוריים והאיש שהקריב על מזבח הקולנוע קריירה מפוארת בערוץ הספורט. לא תמצאו אף אחד טוב יותר לבכות ביחד איתו מול סצינה מרגשת.

ולאד פובולוצקי
מעצב פסקול

הרבה לפני שהפך למוסיקאי של מטאפור, ולאד היה חבר ילדות. זו הסיבה לכך שהוא מעצב את פסקול חיינו כבר במשך 30 שנה. טוב, יש גם את העניין השולי הזה של היותו בוגר מצטיין של ברקלי היוקרתית, גיטריסט ואיש גאז׳ בחסד עליון, בעל חוש אבסולוטי לדרמה, רגישות בלתי מתפשרת לאפקטים ונסיון עשיר בכל תחומי המדיה בארץ ומחוצה לה.